Новини

„Дунав“ не успя да пробие „Етър“ в Русе

Дунав“ направи 0:0 с „Етър“ Велико Търново в последния мач от четвъртия кръг на първенството в Първа лига. Мачът се игра на Градския стадион в Русе.

Драконите“ бяха по-активни в първите минути. Бирсент Карагарен засече центриране отляво с глава, но Христо Иванов бе на мястото си и улови топката. В 5-ата минута и Христофор Хубчев опита удар отдалеч след центриране на Мирослав Будинов, но не намери целта. В 14-ата минута на Иванов отново се наложи да се намесва след триково изпълнение на пряк свободен удар на Диян Димов от границата на наказателното поле.

Постепенно играта се поизравни, като липсваха сериозни опасности пред двете врати. При единствената по-сериозна заплаха пред дунавската врата в 21-ата минута удар на Иван Стоянов бе отразен от бранител.

Отново домакините бяха по-активни и при подновяването на играта през втората част. Будинов и появилият се след почивката Васил Шопов заплашваха най-често вратаря Иванов и отбраната пред него. Изстрел на Бирсент Карагарен в 73-ата минута пък бе избит от противниковия страж изпод напречната греда.

Няколко минути по-късно Венцислав Василев засече опасно с глава центриране в дунавското поле, но топката мина от външната страна на левия страничен стълб.

До края вратата на гостите бе буквално обсадена, като в един случай отново Христо Иванов се наложи да избива пред гол линията след центриране от ъглов удар и неориентирана намеса на Бадара, който можеше да си отбележи автогол.

До края обсадата на търновската врата продължи, но до попадение не се стигна, въпреки че „драконите“ записаха за целия мач 6 точни удара срещу 0 за „Етър“.

В следващия си мач те гостуват на „Левски“ на стадион „Георги Аспарухов“ в София на 13 август, неделя, от 21 ч.

Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Христо Попадийн, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Красимир Станоев, Бирсент Карагарен (79 мин. – Юлиан Ненов), Бранимир Костадинов (63 мин. – Андреас Васев), Димитър Георгиев (53 мин. – Васил Шопов), Мирослав Будинов.

Етър“ Велико Търново: Христо Иванов, Александър Александров, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Веселин Минев (46 мин. – Иван Скерлев), Димо Атанасов, Йордан Апостолов, Чавдар Ивайлов, Румен Руменов (78 мин. – Цветомир Тодоров), Иван Петков (58 мин. – Самб Бадара), Иван Стоянов.