Дунав приключи първия си лагер с равен срещу Берое

Снимка: Архив

„Дунав“ завърши 1:1 с „Берое“ в третата си зимна контрола за 2016 г. Срещата се игра на изкуствения терен на клубната база на старозагорския тим.

Веселин Великов започна със състав Мартин Луков, Николай Парнаов, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков, Юлиан Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

Домакините владееха повече топката в началото. Русенският състав обаче се възползваше от всеки удобен случай да организира бързи контраатаки чрез Юлиан Ненов и Антон Огнянов. При една от тях дори дунавският щаб претендираше за нарушение срещу Мирослав Будинов в наказателното поле на „зелените“.

Неманя Милисавлевич, Кирил Личев, Спас Делев и Георги Андонов бяха най-активни в беройските редици, но Луков и отбраната пред него неутрализираха своевременно домакинските атаки.

В 34-ата минута обаче Делев откри резултата с точно изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на дунавската врата.

В 41-ата минута Антон Огнянов бе близо до изравнителен гол, след като бе изведен на удобна позиция от Диян Димов, но доскорошният му съотборник Благой Макенджиев отрази изстрела му.

След почивката „драконите“ бяха по-активният отбор и попадението в тяхна полза не закъсня. Антон Огнянов надигра Веселин Пенев в наказателното поле на домакините и бе фаулиран. Главният рефер Боян Славков отсъди дузпа, която русенският капитан Димов превърна в гол в 58-ата минута.

Последваха множество смени в двата състава, които понарушиха ритъма, но „Дунав“ продължи да е по-активният отбор.

В 80-ата минута Станислав Костов все пак стигна до удобна ситуация за нов гол за „Берое“, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите, но ударът му мина от външната страна на лявата греда на русенската врата.

Диян Димов и Бранимир Костадинов след това пък пропуснаха добри възможности да донесат победата на дунавци, но резултатът остана непроменен до края.

С това приключва лагерът на „драконите“ в Стара Загора, по време на който записаха загуба с 3:4 от „Оборище“ Панагюрище, победа с 6:1 над „Свиленград“ и равенство 1:1 с елитния „Берое“.

Те се прибират в Русе за кратко, след което заминават за Черноморието, където от 6 до 16 февруари ще се включат в надпреварата за „Балчик Къп“. Там отборът на „Дунав“ е в предварителна група с „Черно море“ Варна, „Ботев“ Враца и „Интер“ Плачидол.

За 20 февруари е насрочена последната проверка – срещу „Етър“ Велико Търново в Русе.

Шампионатът на „Б“ група се подновява на 27 февруари, като момчетата на Веселин Великов, които са водачи във временното класиране, приемат „Нефтохимик“ Бург