Новини

„Дунав“ загуби от руския елитен „Оренбург“ с гол от дузпа на Благо Георгиев

Дунав“ отстъпи с 0:1 руския елитен „Оренбург“ в приятелски мач в Турция. Единственото попадение в мача реализира българският национал Благой Георгиев от дузпа в 34-ата минута. Това е предпоследната контрола по време на лагера на русенския отбор в средиземноморския курорт Лара в югоизточната ни съседка.

Драконите“ започнаха с Мартин Луков на вратата, а пред него в отбраната – Михаил Милчев, Петър Патев, Тейнур Марем и Атанас Атанасов. В халфовата линия действаха Диян Димов, Самир Аясс, Юлиан Ненов, Бирсент Карагарен, Ндуе Муйеци и Мирослав Будинов.

В първите минути руснаците, в чиито редици бе и родният национал Благой Георгиев, владееха повече топката, докато дунавци разчитаха на бързоногите Ненов и Карагарен по крилата и борбените Будинов и Муйеци в предни позиции. В средата на терена много усилия се наложи да вложат Димов и Аясс.

Българският тим започна постепенно по-често да поглежда към противниковата врата, но пък при центриране пред Луков бе отсъдена дузпа в полза на „Оренбург“ за задържане на руски нападател. Зад топката застана Благой Георгиев, който отбеляза за 1:0 за своя отбор в 34-ата минута.

До почивката резултатът остана непроменен, а след това по традиция бяха извършени немалко смени. Руският тим продължи да владее повече топката, но „драконите“ отново имаха своите шансове. Въпреки това резултатът остана непроменен и русенският състав отстъпи с крайното 0:1.

Припомняме, че в предходните си контроли дунавци победиха руския елитен „Ворскла“ Полтава с 5:1 и допуснаха загуби с по 1:2 от румънския КСМС Яш и руския „Кубан“ Краснодар.

Следващата проверка на „драконите“ е на 2 февруари, четвъртък, срещу лидера в първенството на Грузия „Самтредия“.