„Дунав“ дръпна на „моряците“ в борбата за топ 4, след като ги победи като гост

Дунав“ победи с 2:1 като гост на „Черно море“ Варна в седмия си мач от шампионския плейоф на първенството в Първа лига. С успеха в Каварна „драконите“ дръпнаха с 3 точки пред „моряците“ в борбата за четвъртото място, което при определени условия може да донесе и участие в квалификациите за Лига Европа.

Домакините бяха по-активни в началото, но не успяха да затруднят Станислав Антонов и отбраната пред него.

Вместо това още в 18-ата минута русенският тим поведе в резултата с образцова атака. Васил Шопов изведе Самир Аясс, който продължи пътя на коженото кълбо към Мирослав Будинов и нападателят не сгреши за 1:0.

Веднага след това Иван Коконов бе изведен сам срещу Антонов, но дунавският страж спаси.

В 39-ата минута Диян Димов пропусна да удвои за „драконите“, след центриране на Мирослав Будинов, но стреля над вратата.

11 минути след почивката „моряците“ изравниха. Сукуп центрира в наказателното поле, Искандар Джелилов изби с глава, но топката отиде у връхлитащия Михаил Венков, който с мощен удар от воле направи 1:1.

3 минути след това Васил Шопов бе близо до попадение за „Дунав“, но вратарят Емил Михайлов спаси.

В 60-ата обаче той нямаше как да реагира, след като центриране на Шопов намери Бранимир Костадинов, който отбеляза отблизо за 2:1.

До края резултатът остана непроменен и дунавци постигнаха трета победа срещу „Черно море“ след 4 срещи помежду им през този сезон.

В следващия си мач „драконите“ приемат „Левски“ София на Градския стадион в Русе 21 май, неделя, от 17:30 ч.

Цената на пропуските за 53-ата среща между двата тима в елита е 10 лв.

От началото на седмицата те могат да бъдат намерени в магазин „SportLic” на бул. „Цар Фердинанд“ 3 /в сградата на „Здравко Чампоев“ до Градските хали/. Освен това билети се продават и в 5 от офисите на „Нетуъркс България“ в Русе – на ул. „Църковна независимост“ 18 /на партера на сградата на Проектантска организация/; в квартал „Възраждане“ на улица „Плиска“ 78 вход „Д“ на блок „Мадара“; в МОЛ Русе на бул. „Липник“ 121 Д; в квартал „Дружба“ на ул. „Васил Левски“ 4 /сградата на Солидарност до ASB/ и на улица „Борисова“ 40 в сервиз „Милков“.

Предварителната продажба на билети приключва на 20 май, събота, с края на работното време на съответните обекти. В деня на мача билетите ще се продават от 13 ч. на стадиона.

Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем (57 мин. – Петър Патев), Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (59 мин. – Олексий Ларин), Бирсент Карагарен, Бранимир Костадинов, Васил Шопов (85 мин. – Ндуе Муйеци), Мирослав Будинов.