Новини:

  • 20 Август, 2015, 08:25

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)  (Прочетена 765 пъти)

theboynextdoor

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 348
  • Одобрение: 3
    • Профил
Гостуване, при което е сериозно желателно да отидем с трезвомислещи глави, за да си тръгнем с точки. Хубаво е да има еуфория, но не ми харесват тези напъвания на спортните сайтове с това, че едва ли не вече сме в "А". След такива очаквания, точно 2 по-слаби мача ще трябват на тези уж 7000 да се стопят до редовните 1000.
Поморие е отбор с амбиции и има солидна материална подкрепа, а и традиционно силен домакин, така че мачът много ще напомня на онзи от сезон 2009/2010. Не вярвам един от двата отбора да бие с повече от 1 гол разлика, дано да сме ние :)



Инфо за екскурзията за мача: тук
« Последна редакция: 16 Август, 2015, 17:04 от dragond »

RIVER

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 6342
  • Одобрение: 25
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #1 -: 16 Август, 2015, 17:21 »
Абсолютно несериозни са тези простотии по медиите, че вече след 4 мача едва ли не докосваме "А" група. Аз съм за еуфорията и радостта от победите, но нека се радваме на първо време на успехите като такива - сами за себе си. Пък дано лятото на следващата година имаме повод за празненства. Писах го и в другата тема - нека всички го даваме по-полека. Мачът в Поморие ще е много тежък, няма да бъде изненада ако го загубим, но с една хитра и премерена игра можем да вземем точка или три. Като цяло троен мач отвсякъде. Домакините ще започнат с предимство за това, че са свикнали на изкуствения си терен. Предполагам цяла седмица ще тренираме на нашия такъв.
« Последна редакция: 16 Август, 2015, 17:27 от RIVER »

Evg0`

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 1707
  • Одобрение: 6
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #2 -: 16 Август, 2015, 23:09 »
Много сериозен противник. Нямат допуснат гол от началото на шампионата. Гледайки реално на нещата, Х ще е добър резултат. Познавайки сегашния манталитет на футболисти и треньори, ще играем за победата. Със сигурност ще е интересен мач :)
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

FCDunavRuse1949

  • Нов
  • *
  • Публикации: 287
  • Одобрение: 1
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #3 -: 16 Август, 2015, 23:57 »
4 победи, но срещу сравнително по-леки съперници (изключение прави може би само Добруджа).
С известна доза късмет смятам, че е съвсем реално да стигнем и до победа. :)

RIVER

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 6342
  • Одобрение: 25
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #4 -: 17 Август, 2015, 09:38 »
Не бих казал, че Оборище, Банско, Локо Мз и Добруджа са леки противници...
Интересното е, че с изключение на първия си успех, всички останали са били с по 1:0, което значи, че демонстрират добра защита, но пък в същото време са играли срещу съперници, които до този момент не демонстрират кой знае колко резултатни нападения за разлика от Дунав. Интересно е как ще се отрази на играта ни, стъпването върху изкуствен терен, защото всичко е различно. На теория, би трябвало да се чувстваме добре, при положение, че на такава настилка се играе по-бързо по принцип. Много интересен и тежък мач от където и да го погледне човек. Иначе няма съмнение, че ще отидем там за нищо друго, освен победа. Това са и мачовете, където един отбор може да покаже класа за промоция. Общо-взето трябва както бяхме със Созопол - здраво в защита и да се опитаме да вкараме и от половин ситуация.
« Последна редакция: 17 Август, 2015, 09:59 от RIVER »

ЧИЧО МЪРИ

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 805
  • Одобрение: 8
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #5 -: 17 Август, 2015, 12:47 »
Че няма да има лесни мачове, защото няма слаби противници, вече го казахме. И все пак, гледайки резултатите от първите 4 кръга Банско, Локо Мездра и Добруджа като, че ли леко отстъпват на останалите отбори в групата. А Оборище изглежда падна с разлика точно заради изкуствената трева. И допуска ли се въобще в професионалните групи да се играе на такъв терен? Но щом сме се запътили към върха, не би трябвало да ни пречи настилката. Обаче с Поморие, там, играем трудно. Но пък сега отборът е друг ;) Аз мисля, че те ще трябва да се съобразяват с нас, а не обратното 8) Имаме най-добрата атака наред с Верея и на чужд терен струва ми се играем сполучливо.

Obiknoven Fen

  • Нов
  • *
  • Публикации: 40
  • Одобрение: 9
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #6 -: 17 Август, 2015, 13:57 »
Симпатичен и корав отбор са. Добър треньор - Малин Орачев, сериозни играчи, измежду които личат имена и са обезпечени с база и финанси. Стадиончето им е много кокетно и добро. Също безапелационен първенец на Югоизточната „В“ група от предния сезон, явно в продължаващ подем. С две думи – много сериозен съперник. Не шумят много, но действат тихо и ефективно. Очертава се поредният здрав мач от тройката и второ тъпкане на почти същия маршрут.  :) От друга страна, предстоящата среща май за тях се оказва първият по-сериозен сблъсък за сезона, от който може да се очаква всичко. Наистина, Чичо Мъри, любопитното е, че според статистиката се изправят най-добрата защита срещу най-доброто нападение (делим първото място с Верея). Но „Поморие“ също са в топ 5, което говори за един балансиран и смъртоносно ефективен отбор. Но аз лично изключително се възхищавам на манталитета на Веско Великов и момчетата, защото така трябва да бъде. Във всеки мач целта трябва да е победа, дори в гостуванията срещу най-силните. В противен случай със сигурност излизаме от голямата игра. Сигурен съм, че осъзнават, че са сами срещу всички (ясно защо), така че нямат на кого да разчитат, освен на себе си и на собствените си спортно-технически качества. При пределна мобилизация и игра на истински футбол крайният успех за „Дунав“ не е малко вероятен. Също така би било добре да се внимава да не се изпросват картони без сериозна причина, че се вижда какво става иначе. Особено към гостите родните съдиите са с по-лека ръка в това отношение. Сигурен съм, че все още се ядосват за пропуснатия шанс в последната минута с Нафтата, костващ им първото място, но предлагам да си го изкарат на Поморие сега и всичко ще се оправи. В момента сами държат шанса в ръцете си. Какъв по-голям стимул от това.  :)
 

RIVER

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 6342
  • Одобрение: 25
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #7 -: 17 Август, 2015, 14:02 »
Междудругото, ако загубим - си имаме виновник - theboynextdoor пусна за първи път тема за мача тоя сезон, така че по-добре да ходи да прави вуду магии, че иначе... :)))))

Obiknoven Fen

  • Нов
  • *
  • Публикации: 40
  • Одобрение: 9
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #8 -: 17 Август, 2015, 15:22 »
Абе няма да падаме, амаха!  ;D И заклинания ще правим, ако трябва. Бибити-бобити-бум!  ;D

Offtopic:
http://www.sportal.bg/video.php?video=79112
Мернах това видео случайно в Спортал. Чорбарче съм си и много ме накефи. Дано някой ден и при нас да се случи, макар и наполовина. :)
 
« Последна редакция: 17 Август, 2015, 17:52 от Obiknoven Fen »

RIVER

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 6342
  • Одобрение: 25
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #9 -: 17 Август, 2015, 16:00 »
Няма как да стане докато има повече "чорбарче съм", "левскарче съм", "лудогорче съм", вместо "драконче съм".

Waves

  • Нов
  • *
  • Публикации: 3
  • Одобрение: 0
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #10 -: 17 Август, 2015, 17:29 »
Не бих казал, че Оборище, Банско, Локо Мз и Добруджа са леки противници...

Не съм съгласен за Банско. Щом не могат да бият абсолютната боксова круша наречена Септември (Симитли) не знам колко "корав" противник са.

Obiknoven Fen

  • Нов
  • *
  • Публикации: 40
  • Одобрение: 9
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #11 -: 17 Август, 2015, 17:35 »
Няма как да стане докато има повече "чорбарче съм", "левскарче съм", "лудогорче съм", вместо "драконче съм".
Дракони сме по душа и на първо място.  :) Другите пристрастия са на второ място колкото за парлама и емоция. Но си безкрайно прав в дълбокия смисъл на думата. Всеки от нас трябва да се замисли...

RIVER

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 6342
  • Одобрение: 25
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #12 -: 17 Август, 2015, 17:51 »
Не бих казал, че Оборище, Банско, Локо Мз и Добруджа са леки противници...

Не съм съгласен за Банско. Щом не могат да бият абсолютната боксова круша наречена Септември (Симитли) не знам колко "корав" противник са.

Септември Симитли имат бюджет сравним с нашия, привлякоха играчи с доста опит, включително и на ниво "А" група. Да, направиха слаб старт, но е въпрос на време да започнат да печелят. Изобщо не са боксова круша, още по-малко "абсолютна". Няма такъв отбор

vivanov

  • Administrator
  • Фен
  • *****
  • Публикации: 3931
  • Одобрение: 11
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #13 -: 18 Август, 2015, 09:54 »
Няма какво да губим в този мач. Поморие е фаворит и ще трябва да прави играта у дома, а ние може да играем свободно, без напрежение. Определо се очертава да се получи бърз и динамичен мач.

rusenec65

  • Фен
  • *****
  • Публикации: 1137
  • Одобрение: 6
    • Профил
Re: [22.08.2015 || 20:00] ОФК Поморие - Дунав (Русе)
« Отговор #14 -: 19 Август, 2015, 00:54 »
Вярвам ,че Веско Великов е измислил вече как да се противопоставим на Поморие,разучил ги е....А и ние нека да си играем мач за мач и всеки   като финал ,здраво стъпили на земята....САМО ДУНАВ
« Последна редакция: 19 Август, 2015, 00:57 от rusenec65 »