View Cart Check Out

Нефтохимик – Дунав

Нефтохимик 1 - 1 Дунав
09 Авг. 2015 - 14:00Лазур

“Дунав” завърши 1:1 срещу “Нефтохимик” в мач от третия кръг на първенството на “Б” група. Двубоят се игра на стадион “Лазур” в Бургас.

“Драконите” започнаха с Мартин Луков на вратата. Пред него в отбраната действаха Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Атанас Атанасов, в халфовата линия – Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов, Деян Лозев, Николай Колев, а в нападение Веселин Великов заложи отново на Мирослав Будинов.

Дунавци бяха по-активно през по-голямата част от мача. През първата част домакините почти нямаха възможност за отбелязване на гол, като стражът Луков от защитниците пред него се справиха с всички техни атаки. Така почивката дойде при 0:0.

Само 3 минути след подновяването на играта все пак дойде логичното попадение за гостите от Русе. Голът падна след кинжален удар на Ивайло Раденцов, който направи безпомощен опитния вратар на съперника Йордан Господинов за 0:1. Голът даде криле на “драконите”, които пропуснаха на няколко пъти да увеличат преднината си.

Вместо това те останаха с 10 играчи след втори жълт и червен картон за Николай Колев. Това върна самочувствието на “шейховете”, които успяха да възстановят равенството в 90-ата минута чрез Димитър Георгиев.

В добавеното време червен картон получи и Станислав Жеков от състава на домакините, а последният съдийски сигнал дойде при 1:1. Така “Дунав” става със 7 точки след три кръга при завръщането си в професионалния футбол.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов посрещат отбора на “Созопол”, който заедно с “Поморие” има пълен актив от 3 победи до момента. Срещата е на Градския стадион в Русе на 15 август от 18 ч.