Литекс – Дунав

Литекс 4 - 2 Дунав
27 окт. 2015 - 15:00

Отборът на “Литекс” постигна очаквана победа с 4:2 над “Дунав” в мач от 1/8-финалите за Купата на България и по този начин продължава към 1/4-финалите на турнира. В герой за домакините се превърна русенецът Георги Минчев, който се разписа два пъти.

Първият сериозен шанс бе за “Литекс”, като в 16-ата минута Асприля отправи силен шут, но прати топката в аут. В 21-ата минута Арсенио стреля с глава, но кълбото бе изчистено от Ковачев. Натискът продължи и логичното се случи в 29-ата минута, когато Страхил Попов центрира към Асприля, който разстреля вратаря на Дунав за 1:0.

В 35-ата минута дойде и първото по-сериозно положение за “драконите” от Русе, като след добре изпълнен пряк свободен удар дело на Раденцов, младото острие Юлиян Ненов матира Баривиера и направи резултата 1:1.