View Cart Check Out

Дунав – Пирин (Разлог)

Дунав 2 - 0 Пирин (Разлог)
02 Ное. 2015 - 14:00Градски стадион Русе

„Дунав“ победи „Пирин“ Разглог с 2:0 в мач от тринадесетия кръг на първенството на „Б“ група на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-активно и бързо овладяха средата на терена. Опасностите пред вратата на „Пирин“ не закъсняха. В 14-ата минута Деян Лозев уцели напречната греда след атака отляво, а на няколко пъти и вратарят Петър Дебърлиев се наложи да се намесва решително.

Гостите разчитаха предимно на контраатаки, при една от които Николай Хаджиниколов се измъкна на стрелкова позиция в 25-ата минута, но не намери целта.

Все пак в 35-ата минута логичното се случи и „драконите“ поведоха. Петър Патев засече с глава топката след центриране от ъглов удар и откри за 1:0.

През втората част отново дунавци бяха по-активни пред противниковата врата. В рамките на по-малко от 10 минути след подновяването на играта Деян Лозев, Мирослав Будинов и Диян Димов бяха много близо до отбелязване на гол, но не намериха целта.

Все пак в 76-ата минута Будинов засече топката с глава след центриране на Юлиан Ненов от пряк свободен удар и оформи крайното 2:0.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на „Верея“ в Стара Загора на 8 ноември от 16 ч.

ФК „Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Петър Патев, Диян Димов, Светослав Читаков (73 мин. – Георги Чакъров), Юлиан Ненов (82 мин. – Бранимир Костадинов), Деян Лозев (50 мин. – Николай Колев), Мирослав Будинов.

ФК „Пирин“ Разлог: Петър Дебърлиев, Благой Родов, Николай Хаджиниколов, Евгени Тунтев, Красимир Друнчилов, Мартин Газиев, Милен Лефтеров (78 мин. – Росен Пъдарев), Георги Калоянов (65 мин. – Йордан Юруков), Николай Димитров, Петър Лазаров, Димитър Димитров.