Дунав 1 - 1 Берое
30 сеп. 2018 - 15:00Градски стадион, Русе

„Дунав“ пропусна възможността да победи „Берое“ на Градския стадион в Русе. Срещата от 10-ия кръг на Първа професионална лига завърши наравно – 1:1. Попадението за русенци бе дело на Ахмед Ахмедов – негово четвърто за сезона. „Драконите“ играха с огромно желание и характер и създадоха много положения пред вратата на гостите.

Футболистите на „Дунав“ започнаха по-активно срещата и логично първите голови положения се откриха пред тях. В 6-та минута Божидар Васев се пребори за топката отляво по атаката на „драконите“, подаде към Борислав Балджийски, който шутира силно от 23 метра, топката летеше към долния десен ъгъл на вратата на „Берое“, но в последния момент вратарят на старозагорци изби в корнер. След неговото изпълнение Ахмед Ахмедов нанесе удар с глава, отново Душан Перниш изби и топката срещна гредата на вратата на гостите.

След по-силното начало на русенци гостите изравниха играта, а положенията пред двете врати намаляха. „Берое“ поведе в резултата възползвайки се от първата си възможност в срещата. В 40-та минута старозагорци направиха бърза контраатака, при която Рубен Бригидо изведе Мартин Камбуров в наказателното поле на „Дунав“ и капитанът на „зелените“ търкулна топката под плонжа на Станислав Антонов – 0:1.

В началото на второто полувреме футболистите на „Дунав“ показаха, че изостават в резултата незаслужено. Само три минути след подновяването на играта Балджийски центрира меко отляво в наказателното поле на гостите към Ахмедов, таранът на русенци надскочи Александър Василев и с глава изравни резултата – 1:1.

В 54-та минута се откри нова възможност за гол пред „драконите“ – Иван Коконов центрира от пряк свободен удар, Петър Патев бе заел най-добра позиция в наказателното поле на старозагорци, но ударът му с глава премина на метър от десния стълб на вратата на Перниш.

В 57-та минута русенци осъществиха нова възможност за гол – пробив на Балджийски отдясно завърши с подаване към непокрития Иван Коконов, но неговият шут от около 10 метра бе избит от Перниш.

Играчите на Цветомир Младенов продължиха да диктуват играта в следващите 20 минути, като постоянно стягаха обръча около вратата на „Берое“. Гостите основно се бранеха и трудно организираха нападения към вратата на Станислав Антонов.

В 72-та минута играчите на Цветомир Младенов изпуснаха още една златна възможност да поведат в резултата – Светослав Ковачев се измъкна отдясно по атаката на „Дунав“, стигна до аутлинията и центрира, Ахмедов изпревари Перниш, но ударът му с глава мина на сантиметри от левия стълб на вратата на „Берое“.

В 75-та минута старши треньорът на „Дунав“ извърши първата си смяна – Бранимир Костадинов влезе на мястото на Христо Попадийн. Десет минути по-късно Мухамаду Ндиайе замени голмайстора Ахмед Ахмедов. В добавеното време на срещата Деррик Менса замести Светослав Ковачев.

След 10-ия кръг „Дунав“ е на 11-то място във временното класиране с 8 точки. Следващият мач на „драконите“ е на 6 октомври, събота в Пловдив срещу местния „Ботев“.

„Дунав“:

86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн (75 – 77. Бранимир Костадинов), 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев, 98. Светослав Ковачев (90+1 – 99. Деррик Менса), 25. Борислав Балджийски, 17. Иван Коконов, 9. Ахмед Ахмедов (84 – 27. Мухамаду Ндиайе)

Старши треньор: Цветомир Младенов

„Берое“:

12. Душан Перниш, 11. Иван Бандаловски, 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 19. Александър Георгиев, 6. Александър Цветков, 10. Борислав Цонев, 73. Иван Минчев (74 – 18. Алфредо Мартинс), 5. Меска (65 – 77. Вандерсон Виана), 28. Рубен Бригидо (70 – 3. Милен Желев), 9. Мартин Камбуров (к)

Старши треньор: Александър Томаш

Голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров (40); 1:1 Ахмед Ахмедов (48)

Жълти картони: Мартин Ковачев, Петър Патев, Борислав Балджийски („Дунав“); Георги Ангелов, Меска, Александър Цветков, Вандерсон Виана („Берое“);

Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)