Септември – Дунав

Септември (София) 0 - 2 Дунав (Русе)
25 окт. 2016 - 15:00ст. "Драгалевци", София

Футболистите на „Дунав“ победиха „Септември“ в София с 2:0 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Двубоят започна малко след 15 ч. на днешния 25 октомври на стадиона в столичния квартал „Драгалевци“. Главен рефер е Георги Николов Кабаков, а негови помощници – Мартин Веселинов Маргаритов и Мартин Емилов Венев. 4-ти съдия е Никола Антонов Попов. Съдийски наблюдател – Кирил Манолов Лозанов.

Срещата бе наблюдавана от члена на изпълкома на БФС и отговорник за националните отбори Емил Костадинов и шампиона на Германия с „Кайзерслаутерн“ през 1998 г. Мариян Христов.

5 мин. – главният съдия Георги Кабаков направи устна забележка на Антон Огнянов за остро влизане в краката на Божидар Кацаров.

6 мин. – Атанас Атанасов центрира отляво и Мирослав Будинов засече топката от 7-8 метра, но я прати над вратата на „Септември“.

13 мин. – Гол за „Дунав“ Русе. Атанас Атанасов прати с далечен удар топката под напречната греда на домакинската врата за 1:0 за „драконите“.

18 мин. – Втори гол за „Дунав“ Русе. Огнянов подаде късо към Атанас Атанасов от ъглов удар, левият защитник на русенския отбор центрира и Васил Шопов удвои – 2:0 за гостите.

26 мин. – Смяна в отбора на „Дунав“ Русе. Авторът на гол и асистенция до момента Атанас Атанасов отстъпва мястото си на Николай Колев.

33 мин. – Положение пред вратата на „Дунав“. Костадин Аджов засече с глава центриране от пряк свободен удар, но прати топката встрани от вратата.

45 мин. – 1 минута добавено време на първата част.

45 + 1 мин. – Перспективна атака на „Дунав“ разиграна между Антон Огнянов и Мирослав Будинов бе прекъсната от последния съдийски сигнал на главния рефер Георги Кабаков.

46 мин. – Започна второто полувреме на стадиона в столичния квартал „Драгалевци“. Смяна е извършена в състава на „Септември“ София. Иван Тилев заменя Петър Василев.

53 мин. – Дузпа за „Септември“ София. Вратарят на „Дунав“ Станислав Антонов излезе неразчетено и фаулира Костадин Аджов. Зад топката застана централният нападател на домакините Асен Чандъров, който стреля в долния десен ъгъл, но русенският страж се реваншира за грешката си и отрази с крак удара от бялата точка. Така резултатът остана непроменен.

57 мин. – Втора смяна в отбора на гостите. Капитанът на националния отбор на Таджикистан Нуриддин Давронов заема мястото на Самир Аясс.

62 мин. – Центриране отдясно пред вратата на „Дунав“. Благой Наков засече отблизо топката с глава, но я прати встрани от русенската врата.

65 мин. – Атака на „Дунав“ отдясно завърши с шут по тревата на Мирослав Будинов, но вратарят Валентин Галев изби в ъглов удар.

69 мин. – Втора смяна в състава на „Септември“. Излиза Благой Наков. На неговото място в игра влиза Здравко Димитров.

75 мин. – Трета последна смяна в отбора на „Дунав“. На мястото на Васил Шопов в игра се появи Янислав Иванов.

76 мин. – Главният рефер Георги Кабаков показа жълт картон на Бранимир Костадинов за симулация в наказателното поле на домакините.

79 мин. – И нападателят на „Септември“ Асен Чандъров заслужи жълт картон след опит за симулация.

84 мин. – Поредна добра проява на дунавския страж Станислав Антонов, който прояви страхотен рефлекс и отрази опасен удар на Костадин Аджов.

85 мин. – Жълт картон получи бранителят на „драконите“ Искандар Джалилов.

89 мин. – Атрактивно изпълнение на странична ножица на Аджов прати топката над дунавската врата.

90 мин. – Здравко Димитров стреля от наказателното поле, но също над рамката пазена от Станислав Антонов.

90 + 2 мин. – Отново Здравко Димитров засече центриране отдясно, но Антонов запази вратата си суха с акробатичен плонж.

Край на мача – „Дунав“ победи „Септември“ в София и се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

„Септември“ София: Валентин Галев, Васил Добрев, Петър Василев (46 мин. – Иван Тилев), Георги Купенов, Асен Чандъров, Янко Ангелов, Божидар Кацаров, Богомил Дяков, Стоян Предев, Благой Наков (69 мин. – Здравко Димитров), Костадин Аджов.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тайнур Марем, Атанас Атанасов (26 мин. – Николай Колев), Диян Димов, Самир Аясс (57 мин. – Нуриддин Давронов), Бранимир Костадинов, Антон Огнянов, Васил Шопов (75 мин. – Янислав Иванов), Мирослав Будинов.