Новини

„Дунав“ започна 2017 г. с грешна стъпка срещу „Берое“

„Дунав“ загуби с 0:4 от „Берое“ Стара Загора на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Срещата се игра пред празни трибуни, заради санкцията която получиха „драконите“ след последното си есенно домакинство на същия стадион.

Домакините опитаха първи да атакуват, но отбраната на гостите се справи. За сметка на това включване на Антон Карачанаков от дълбочина изненада центъра на русенската отбрана. Озовал се сам срещу Луков, бероецът не сгреши и откри за 0:1 още в третата минута.

Русенският тим опита бързо да върне попадението, но Мойеци и Карагарен нямаха късмет. До почивката те, заедно с Аясс, Димов и Ненов така и не намериха верния път към противниковата врата.

След подновяването на играта гостите започнаха по-добре, въпреки освежаването на дунавската атака с включването на Мирослав Будинов и Бранимир Костадинов.

В 57-ата минута опасно включване отдясно на Жуниор Мапуку бе спряно с нарушение от Михаил Милчев, който получи директен червен картон. От прекия свободен удар пък Карачанаков прехвърли стената и вкара за 0:2 в 59-ата минута.

Веднага след това отново беройци овладяха топката, организираха бърза атака, Мапуку проби отдясно в неориентираната дунавска отбрана и направи 0:3 в 60-ата минута. Броени минути по-късно и Венцислав Василев се размина с гола, след като уцели напречната греда отблизо.

Ново попадение обаче отбеляза влезлият като смяна в тима за „Берое“ Виле Салмикиви, който бе намерен непокрит в наказателното поле на „Дунав“ и не сгреши за 0:4 в 79-ата минута.

Така „драконите“ започнаха 2017 г. със загуба. В следващия кръг те гостуват на „Ботев“ Пловдив на 24 февруари, петък, от 17:30 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Самир Аясс (61 мин. Тейнур Марем), Юлиан Ненов (54 мин. – Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Ндуйе Мойеци (46 мин. – Мирослав Будинов).

„Берое“ Стара Загора: Душан Перниш, Карлос Охене (76 мин. – Виле Салмикиви), Кохейо Като, Асен Георгиев, Иво Иванов, Мартин Райнов, Жуниор Мапуку, Антон Карачанаков (82 мин. – Денислав Станчев), Венцислав Василев, Матеас Делич (68 мин. – Борислав Цонев), Веселин Пенев.