Новини

„Дунав“ започна с победа над „Лудогорец“ в първата шестица

„Дунав“ победи с 1:0 „Лудогорец“ в Разград в първия си мач от втората фаза на първенството в Първа лига в първата шестица на елита.

Преди началото на срещата бе почетена паметта на бившия футболист и теньор на „драконите“ Борислав Богомилов. Известният като „Шивача“ футболист, заради топовните си стрелби от далечно разстояние, с които често изненадваше противниковите вратари, почина на 8 април, събота, от тежко заболяване. Той отдаде повече от 40 години от живота си на двата традиционни отбора от Русе – „Дунав“ и „Локомотив“, където след приключване на активна състезателна кариера бе и треньор в школите и на представителните отбори.

Двубоят започна равностойно, като липсваха опасности пред двамата вратари. Постепенно домакините овладяха инициативата, като дори в 17-ата минута атака отдясно завърши с опасен изстрел на Сисиньо, който не намери целта. Малко по-късно и Антонов трябваше да се намесва след удар от 20-ина метра на Вандерсон.

В 23-ата минута пък бърз пробив на Карагарен бе спрян от бранител пред наказателното поле на „Лудогорец“, като останаха съмнения за нарушение, но реферът Драгомир Драганов прецени, че няма достатъчно основания за да отсъди фаул.

Малко по-късно гредата помогна на Антонов, след като Клаудиу Кешеру засече с глава центриране отдясно на Сисиньо.

В 45-ата минута Самир Аясс откри резултата с първия дунавски изстрел към противниковата врата. Един от най-ниските футболисти на терена засече с глава центриране отляво на Христофор Хубчев и прати топката зад Ренан дос Сантос за 0:1.

През втората част дунавци започнаха по-активно, но не успяха да намерят целта. След това инициативата премина у домакините. Междувременно „драконите“ на няколко пъти имаха претенции към рефера Драгомир Драганов след спорни отсъждания или липса на такива при по-груба игра срещу русенски футболисти.

Разградският тим се поизнерви и зачестиха нарушенията от тяхна страна. Въпреки че владееха повече топката, домакините трудно стигаха до точни удари към дунавската врата, която бе охранявана прецизно от Антонов и отбраната пред него.

Така последният съдийски сигнал дойде при 1:0 за гостите от Русе.

В следващия си мач „драконите“ „приемат“ „Черно море“ в Разград в мач от втория кръг на първата шестица в Първа лига на 15 април, събота, от 16:30 ч.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев, Петър Патев, Самир Аясс (66 мин. – Самир Аясс), Юлиан Ненов (54 мин. – Диян Димов), Бирсент Карагарен (87 мин. – Марио Петков), Бранимир Костадинов, Ндуе Муйеци.