Новини

„Дунав“ с първо равенство след 2:2 в Каварна

След четири поредни победи отборът на „Дунав” завърши 2:2 с „Калиакра“ в Каварна в дерби срещата от петия кръг на футболното първенство в Североизточната В група.

За „Дунав” попаденията отбелязаха Мирослав Будинов и Георги Чакъров, а за „Калиакра” точни бяха Дарин Андонов и Тодор Георгиев.

Двубоят започна равностойно. В 11-ата минута гостите поведоха в резултата. След бърза атака по десния фланг Йордан Димитров подаде към Мирослав Будинов, който откри резултата.

След гола тимът на „Дунав” имаше инициативата до почивката. Русенските футболисти играха по- силно, а възможности за второ попадение имаха Будинов и Васев, но до нов гол за „Дунав” не се стигна и на полувремето резултатът беше 0:1.

Домакините започнаха по- добре втората част и стигнаха до равенство в 54-ата минута. След центриране от ъглов удар гола отбеляза Дарин Андонов. В следващите минути съставът на „Дунав” подобри представянето си.

След корнер гостите отново поведоха в резултата. Георги Чакъров отбеляза в 69-ата минута. Тодор Георгиев обаче изравни резултата след атака по десния фланг и грешка в защитата на Дунав. Той отбеляза за 2:2 в 75-ата минута.

До края на мача и двата състава не успяха да стигнат до победата и така дерби срещата на петия кръг в шампионата завърши при равен резултат.

В Каварна „Дунав” беше подкрепян от най- верните си привърженици. Главен съдия на двубоя беше Станислав Тодоров. В следващата си среща русенският отбор е домакин на „Доростол“. Мачът от шестия кръг на първенството срещу тима от Силистра е в събота, 20-ти септември.