Новини

„Дунав“ отстъпи на „Черно море“ във Варна

Дунав“ загуби с 0:1 като гост на „Черно море“ в третия си мач от сезон 2017/ 2018 в първенството в Първа лига. Мачът се игра на стадион „Тича“ във Варна, където „драконите“ бяха подкрепени от част от най-верните си фенове.

Домакините започнаха по-добре и бяха по-активни в първите минути на своя стадион след година прекъсване. Въпреки това обаче първото сериозно положение бе пред тяхната врата. В 25-ата минута Бранимир Костадинов изпревари противниковия вратар Емил Михайлов след подаване от дълбочина на Самир Аясс и стреля, но топката бе избита пред гол линията от бранител. В 42-ата минута „моряците“ отбелязаха и гол, който обаче бе отменен заради засада.

След почивката атаките към двете врати следваха една след друга. В 65-ата минута обаче варненският тим се възползва от грешка в дунавската отбрана, проби отляво и стреля точно високо в близкия ъгъл, като за попадението спомогна и рикошет в крака на Тейнур Марем.

Последваха пропуски пред вратата на домакините. Мирослав Будинов на няколко пъти бе близо до изравнително попадение. Юлиан Ненов уцели десния стълб след продължителна дунавска атака и подаване на Димитър Георгиев в 75-ата минута. Ненов след това намери Будинов с центриране отляво, но топката отново не пожела да влезе във вратата.

Така „драконите“ остават с актив от 4 точки след първите три кръга в Първа лига.

В следващия си мач те приемат „Етър“ Велико Търново на Градския стадион в Русе на 7 август, понеделник, от 20:30 ч.

Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (74 мин. – Димитър Георгиев), Бирсент Карагарен (61 мин. – Юлиан Ненов), Бранимир Костадинов, Васил Шопов (53 мин. – Красимир Станоев), Мирослав Будинов.