„Дунав” отнесе „Септември” на тежък терен

„Дунав” победи с 4:0 при гостуването си на „Септември” Симитли в мач от 12-ия кръг на първенството в „Б” група.

Двубоят се игра на наводнен терен на стадиона в Крупник, където „Септември“ играе домакинските си мачове заради ремонт на стадиона в Симитли. Домакините отказаха срещата да бъде отложен до подобряване на условията до нормални за провеждане на футболна среща.

Въпреки това по-класният тим на „драконите” бе по-добър през цялото време и заслужено стигна до категоричния резултат в своя полза.

Юлиан Ненов откри за русенския състав в 26-ата минута. До края на първата част повече голове не паднаха.

След почивката обаче дунавци успяха да реализират повече създадените пред противниковата врата положения.

Мартин Ковачев удвои в 60-ата минута, а капитанът Диян Димов направи резултата класически от дузпа в 78-ата минута. Николай Колев оформи крайното 4:0 за русенци в 90-ата минута.

Следващият мач на „Дунав” е 1/8 финал за Купата на България срещу „Литекс” във вторник, 27-ми октомври, от 16:30 часа. Срещата ще се изиграе на Градския стадион в Ловеч.

„Дунав” Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов (89 мин. – Петър Патев), Деян Лозев (49 мин. – Николай Колев), Георги Чакъров (75 мин. – Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.